Otomotiv

OTOMOTİV SEKTÖRÜ

İlyas Şen Şirketler Grubu; otomotiv sektöründe Şensan Otomotiv, İlyas Şen Turizm Otomotiv, Şen Motorlu Araçlar, İlyas Şen Otomotiv ve Şen Ticari Araçlar ile Türkiye otomotiv sektörünün lider markalarından biri haline gelmiştir. Grup şirketleri bünyesinde; BMC, MAN, Iveco, Honda, Citroen, Opel, Hyundai gibi markalara, satış ve satış sonrası hizmetleri vermekteyiz. Şirketler grubumuz; İzmir, Balıkesir, Ankara, Bursa ve İstanbul’da yer alan showroom ve plazalardaki güçlü ve güvenilir kadrolarıyla, etkin satış stratejileri yönetimiyle sektördeki yerini her geçen güçlendirmektedir. 


Grubumuz, Burhaniye dışındaki ilk faaliyetlerini 1 Kasım 1996 tarihinde Mitsubishi marka araçların bayiliğini alarak Desil Otomotiv olarak başlatmıştır. 1 Haziran 2000 tarihinde Şensan Otomotiv, İzmir BMC olarak kurulmuştur.

Yine 1 Kasım 2002 yılında Hulde Otomotiv, Bursa BMC olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılına kadar otomotiv sektöründeki faaliyetlerini ticari markalarla yürüten grup, 2002 yılında radikal bir kararla binek otomobil piyasasında da yer almaya karar verdi. Desil Otomotiv, 2003’te Balıkesir’de Citroen ve 2005'te Honda bayisi oldu.

1996 yılında alınan büyümeye yönelik kararlardan sonra 2000 yılında İzmir Şensan, 2002 yılında Bursa Şensan  ve 2013 yılında İstanbul'da MAN Kamyon, Otobüs Satış ve Servisi tesislerini devir alarak faaliyetlerine başladı. Şirketleşmeye ve büyümeye önem veren grup, İzmir’de 1 Haziran 2015 yılında açılan 12 bin metrekare alana sahip Hyundai Plaza ve 3 bin metrekare alana sahip Iveco 4s Plaza ile faaliyetlerine devam etmektedir.       


Fotoğraflar