Başkan'ın Mesajı

İlyas Şen Şirketler Grubu’nun değerli müşterileri, marka yöneticileri ve çalışma arkadaşlarım, 

Temelleri 1957 yılında atılan grubumuzun ana faaliyetlerini otomotiv, sigorta, tarım, turizm ve inşaat oluşturmaktadır. Özellikle, ekonomide lokomotif sektörlerden biri olarak kabul edilen otomotivde, 40 yıllık bilinilirlik ve müşteri memnuniyetiyle hizmet vermekteyiz. Zaman içinde çağın gereklilikleri doğrultusunda değişime uyum gösteren yapımız ve geçmişten gelen tecrübemiz ile müşterilerimizin haklı güvenini kazandık. Bugünün Türkiye’sinde, özellikle ticari araç satışında zirvede olan şirketler arasında yer aldığımızı gururla söyleyebilirim.

Hedefimiz, otomotiv başta olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz diğer sektörlerde lider olmaktır. İlyas Şen Şirketler Grubu, müşteri memnuniyetini prensip edinen deneyimli kadrosuyla, hizmet verdiği iş alanlarında yüksek değerler yaratmakta ve müşterilerine sunmaktadır.

Girişimci ruhumuz, prestijli hizmet anlayışımız, dinamik ve yeniliklere açık kadromuzla otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olarak Türkiye pazarındaki varlığımızı gün geçtikçe artırmaktayız. Faaliyetlerimizi İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir’de, toplam 28.000 metrekare kapalı, 29.500 metrekare açık alanda gerçekleştirmekteyiz.

Uzun vadeli ve stratejik bakış açımız çerçevesinde, yeni markaları grubumuza kazandırarak, yaptığımız yatırımlara hız kesmeden devam ediyoruz. Büyüme stratejilerimiz kapsamında, müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve tüm temsilciliğini yaptığımız markaların memnuniyetinin finansal gücümüz kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Her yıl daha ileriye gitmeyi hedeflerken, bunun bir ekip olarak başarılabileceğinin bilinciyle kurumsal yönetim yapımızı da güçlendirdik. Güçlenen kadromuz, yetkin insan kaynağımızla, müşterilerimize değer yaratmak için özveriyle çalışıyoruz.

Küçük bir işletmeden, 5 farklı sektörde hizmet veren bir şirketler grubuna dönüşmemizde, değişime açık yönetim anlayışımızın payının büyük olduğuna inanıyorum. Bize yol gösteren temel değerlerimize, grubun tüm üyeleri sadakatle ve yürekten bağlıdır. Güvenilirlik, işimizdeki titizlik, grup kimliğimizi ortaya çıkaran unsurlar olarak göze çarpmaktadır. Kaliteye verdiğimiz değer, topluma, doğaya olan saygımız ve kurumsal yapımız en önemli kaynaklarımızdır.

İlyas Şen Şirketler Grubu olarak, bizi biz yapan değerlere sadık kalarak, birlik ve beraberlik içerisinde, zirveye giden yolda emin adımlarla yürüyeceğiz. Her geçen gün daha fazla büyüyeceğimize ve daha fazla istihdam yaratacağımıza yürekten inanıyorum. Başta çalışanlarımız olmak üzere, partner firmalarımıza ve sosyal paydaşlarımıza artı değer katarak, kurumumuzun ve ülkemizin gelişimine katkı sağlamak istiyoruz.

Hayallerimizi hayata geçirmemize yardımcı olan, bizi yıllardır daha iyiye ve ileriye taşıyan, başarılı bir yükseliş grafiği yakalamamızı sağlayan yöneticilerimize ve çalışanlarımıza, İlyas Şen Şirketler Grubu’na güven duyan müşterilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. 

İlyas Şen

İlyas Şen Grup

Yönetim Kurulu Başkanı