Hakkımızda

İlyas Şen Şirketler Grubu

İlyas Şen Şirketler Grubu olarak faaliyetlerimize ticari ve zirai olarak, 1957 yılında Balıkesir’in Gömeç ilçesinde başladık. Otomotiv sektöründe Bmc, Man, Iveco, Honda, Opel, Hyundai, Citroen,markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini üstlenen grubumuz, her biri kendi sektörünün iddialı oyuncularından olan 8 uluslararası marka ile olan partnerliğine devam ediyor.  Bireysel ve kurumsal müşterilerimize geniş ürün yelpazemizi; satış, servis, yedek parça hizmetlerimizi yaygın ve kesintisiz bir şekilde sunuyoruz.

Grubumuz sıfır, ikinci el otomobil ve ticari araç satışı, otomobil ve ticari araç filo kiralama hizmetleri sunmakla birlikte hızlı servis alanlarında da önemli yatırımlara imza atmaktadır. Ayrıca treyler ve frigo soğutucuları ile müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet sağlamaktayız.

İlyas Şen Şirketler Grubu çatısı altında tarım sektöründe de faaliyet göstermekte, Ayvalık bölgesindeki arazilerimizde yetiştirdiğimiz zeytinleri yine kendi bünyemizde olan zeytinyağı atölyemizde üretmekteyiz. Yakın zamanda zeytinyağı atölyemizi kurumsal bir yapıya dönüştürerek dünya ölçeğinde saygın markalar arasında yer alma sürecini başlatmaya ve tüketicilere sağlıklı,  nadide ürünlerimizi sunmaya hazırlanmaktayız. Grubumuzun temellerinin atıldığı zamandan bu yana inandığımız projeleri yaşayarak gerçekleştiriyoruz. Turizm alanında ise butik hotel anlayışı ile kuzey egenin en huzurlu yerinde Şen Hotel olarak hizmet vermekteyiz.

Hızlı değişim ve gelişimin zorunlu olduğu günümüzde sürekli ilerleyen teknolojinin yanında yer almak, ayrıcalıklı projeler üretmek gelecekteki en önemli hedeflerimizdendir. Bu stratejiyle başta şehir otelciliği olmak üzere turizm alanındaki yatırımlarımıza yenilerini eklemeye devam edeceğiz. İlyas Şen Şirketler Grubu olarak sigorta sektöründe de Türkiye'nin önde gelen sigorta markalarının acenteliklerini yürütmekteyiz. Müşterilerimizin sigorta ihtiyaçlarını geniş hizmet, bilgi ve işbirliği ağımızı kullanarak belirlemekteyiz.  60 yıla yaklaşan ticari hayatımızda, değişimin hep bir adım önünden giderek kurumsallaşmaya ve markalaşmaya verdiğimiz önem ve tüketici taleplerini ön planda tutan yaklaşımımızla hızla ilerlemekteyiz.  İlyas Şen Şirketler Grubu olarak Türkiye çapında sahip olduğumuz yetkili satış ve satış sonrası hizmet ağıyla sadece rutin bakım ve onarım işlemlerinde değil acil durumlarda da gezici servis ağımızla müşterilerimizin yanında yer almaktayız. İşimizi en iyi şekilde yapmamızı sağlayan bilgi ve donanıma sahip çalışanlarımızla ve global anlamda genel kabul görmüş en iyi uygulamalarla rekabet gücümüzü gün geçtikçe arttırmakta, kurumsal uygulamalarımız ile örnek teşkil etmekteyiz.  Grup olarak sürekli gelişen, yüksek performansla görünür katkı yaratan stratejimizle Burhaniye, Balıkesir, Bursa, İstanbul, İzmir, Ankara’da faaliyetlerimizi sürdürmeye ve İzmit’te açılacak olan yeni MAN plazamız ile müşterilerimize en üst seviyede, sürekli ve sürdürülebilir bir hizmet sağlamaya devam edeceğiz.